مانا (mana)

ا توجه به عقیده بسیاری از افراد و شرکت در حوزه بازارهای مالی و دارایی‌های دیجیتالی، اکنون شاهد آمیختگی دنیای فیزیکی و مجازی هستیم که رفته رفته این درهم آمیختگی بیشتر و بیشتر می‌شود. دسنترالند در حقیقت یک دنیای مجازی غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین است. در پلتفرم دسنترالند کاربران با خرید زمین، ساخت و ساز در آن، کسب درآمد و هر کاری که در دنیای واقعی و فیزیکی انجام می‌دهند، پرداخته و به نوعی شروع به کسب درآمد در دیسنترالند می‌کنند. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به بازی‌های کامپیوتری علاقه‌مند بوده و مدت زمان بسیاری را صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کنید بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید چرا که اطلاعات بسیاری را در خصوص دیسنترالند و کسب درآمدهای فوق العاده از آن به دست خواهید آورد. با این پروژه هم بازی کنید و هم پول درآورید!

دسنترالند (MANA) چیست؟ همه چیز درباره ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA)
افرادی که با بازی Second Life آشنایی دارند و همچنین در خرید و فروش ارزهای دیجیتال تجربه دارند به دیسنترالند هم علاقه‌مند خواهند شد. این فضای مجازی دارای دارایی‌ها و مستغلاتی مانند زمین است که افراد با خرید آن‌ها می‌توانند شخصی‌سازی کرده و به کسب درآمد بپردازند. این فضای انلاین ترکیبی از بلاک چین و واقعیت مجازی است. کنترل بازیکنان در آن به صورت غیرمتمرکز بوده و دست کاربران آن هاست تا بتوانند درباره سیاست‌ها و مسائل بازی حق رای داشته باشند. در این بازی توکن‌های غیرقابل تعویضی مانند انواع لباس، المان ها، مستغلاتی به نام Land وجود دارد. کاربرانی که دارای این دارایی‌ها در دیسنترالند هستند می‌توانند این توکن‌ها را در کیف پولی ذخیره کرده و آن‌ها را به فروش برسانند. همچنین کاربران علاوه بر املاک و مستغلاتی که در دسنترالند وجود دارد می‌توانند به فعالیت‌هایی پرداخته و حتی آثار هنری خلق کرده و از طریق آن‌ها با دیگران تعامل داشته باشند. بازیکنان در این شرایط با توجه به تصمیم خود به فعالیت پرداخته و به نوعی بازی می‌کنند.

حال توکن لند (LAND) و رمزارز مانا (MANA) چیست؟ مانا ارز دیجیتال شبکه دیسنترالند است. افرادی که دارای ارز دیجیتال مانا هستند و حتی آن را هولد می‌کنند نیز در رای دهی و تصمیم گیری دیسنترالند سهیم هستند. برای شرکت در حاکمیت باید توکن مانا (MANA) را به رپدمانا (wMANA) تبدیل کرد و به دائو قفل نماید. در این صورت هر رمزارز wMANA نماینده یک رای خواهد بود. همچنین کاربران علاقه‌مند به این پروژه می‌توانند رمزارز مانا را از طریق خرید از بازار رمزارزها به دست آورند. هزینه عملیات و هر گونه تصمیم گیری از طریق ارز دیجیتال مانا تامین می‌گردد.

لند (LAND) نیز یک توکن غیرقابل تعویض مانند قطعه‌هایی از زمین است که دارندگان آن نیز قدرت رای دهی را دارند اما نیازی به قفل شدن در دائو را ندارند. دارندگان لند می‌توانند آن‌ها را به یک استیت توکن متصل کنند تا قدرت رای دهی برابر با قطعه‌های داخل مجموعه باشد.

نماد اختصاری دیسنترالند
دیسنترالند نماد اختصاری یک ارز دیجیتال نمادی است که رمزارز با آن نماد در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می‌گیرد. نماد اختصاری دسنترالند، MANA است که فقط کافیست با تایپ این نماد در نوار مربوط به جستجوی رمزارزها در هر صرافی، آن را جستجو کنید. در صورت بالا آمدن اطلاعاتی مانند قیمت‌های خرید، فروش، نمودارهای مربوط به روند قیمتی و اطلاعات بسیار دیگر متوجه خواهید شد این رمزارز در آن صرافی مورد قبول واقع شده و در لیست رمزارزها جهت معامله وجود دارد.

دسنترالند (MANA) چه کسی است یا توسط چه تیمی ساخته شده است؟
ترکیب اکثر روش‌های پیاده‌سازی رمزارزها با استفاده از واقعیت مجازی ادعایی است که بنیان گذاران دیسنترالند از جمله آری میلیش (Ari Meilich) که بنیان گذار بنچ‌رایز (Benchrise) نیز بوده و استبان اوردانو (Esteban Ordano) دارند. این کار باعث پیدایش یک شبکه اقتصادی و دنیایی سه بعدی می‌شود. هر دو موسس پروژه دیسنترالند در پروژه‌های بلاک چینی موفقی مانند استریمیوم (Streamium) و بیتکور (Bitcore) همکاری داشته اند. استریمیوم یک پلتفرم پخش ویدئو و بیتکور یک فول استک برای بیت کوین است.

تاریخچه قیمت دسنترالند (MANA)
مانا ارز دیجیتال پروژه دسنترالند است که دارای ارزش حدودی ۶.۰۱ میلیارد دلار از بازار و سهم ۰.۲۵ درصدی از آن است. قیمت این رمزارز در اولین روز از ژانویه ۲۰۲۲ برابر با ۳.۳۰ است.

دسنترالند
هدف از ساخت دیسنترالند (MANA)
هدف نهایی این پروژه ایجاد یک اقتصاد خاص است تا کاربران در آن بتوانند زمین‌ها و املاک خود را به دیگران اجاره دهند. یا محصولاتی که موفق به ایجاد آن شده‌اند یا خدماتی را که می‌توانند ارائه دهند تبلیغ کرده و درآمدزایی کنند. شبکه دیسنترالند بر این است که بلاک چین علاوه بر مکانی برای بازی و سرگرمی جایی باشد تا کاربران آن بتوانند به دارایی‌ها و املاکی دست یافته و از آن‌ها کسب درآمد کنند.

کاربردهای دیسنترالند (MANA)
از زمانی که این پروژه راه اندازی شده تا به اکنون توسعه دهندگان آن همواره رویای اضافه کردن کاربردهای جدید را در سر پرورانده اند. اگر وایت پیپر این رمزارز را مطالعه کرده باشید به چندین مورد کاربرد اصلی آن اشاره شده که در زیر برای شما لیست کرده ایم. شاید با اگاهی در مورد کاربردهای مهم این پروژه بتوانید تصمیمات ارزشمندی را در حوزه سرمایه‌گذاری بر روی دیسنترالند اتخاذ نمایید.

۱- در این پروژه کاربر می‌تواند برنامه‌ها و منظره‌های سه بعدی را با زبان اسکریپت بسازند و در آن تعامل داشته باشند.

۲- مکان‌ها و محله‌هایی در دیسنترالند توسعه داده می‌شود که باعث جذب مخاطب شده و به رشد جوامع واقعی‌تر کمک می‌کند.

۳- هر چه ترافیک در این محله‌ها بیشتر باشد تبلیغات برندها، خرید مکان‌هایی برای نصب بیلبورد و غیره نیز بیشتر می‌شود.

۴- NFTهایی در دیسنترالند ساخته و درون MarketPlace معامله می‌شوند که حقوقی به مالک آن‌ها ارائه خواهد شد.

۵- در این پلتفرم جوامعی تشکیل می‌شود که همانند شبکه‌های اجتماعی عده‌ای با یکدیگر به تعامل می‌پردازند.

دیسنترالند (MANA) چگونه کار می‌کند؟
این پلتفرم جهت پیگیری املاک و مستغلاتی تعریف شده که به وسیه Land شناخته می‌شوند. این نرم‌افزار از بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. کاربران با ارز دیجیتال مانا می‌توانند وارد این فضا شده و شروع به تولید و آثار و خدمات خود کرده و با کاربران دیگر تعامل کنند. توسعه دهندگان با طراحی‌های انیمیشنی می‌توانند در بستر دیسنترالند دست به خلاقیت و نوآوری بزنند.

خرید و فروش دیسنترالند (MANA) چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال مانا نیز همانند رمزارزهای دیگر در صرافی‌هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند و از طریق ارسال آدرس کیف پول‌های سازگار با آن، انجام می‌گردد. برای خرید و فروش می‌بایست ابتدا در وب سایتی معتبر مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. سپس برای خرید و یا فروش مانا اقدام کنید.

ارز دیجیتال دیسنترالند (MANA) چیست

مزایای دسنترالند (MANA)
امکان کسب سود و درآمدزایی از طریق پلتفرم دیسنترالند
غیرمتمرکز بودن و اقتصاد آزاد در دیسنترالند
امکان رای دهی با استفاده از توکن‌های پلتفرم دیسنترالند
امنیت بالا
ارزش‌های ایجاد شده قابل انتقال از واقعیت مجازی دیسنترالند به دنیای واقعی
مبتنی بر وب بوده و می‌توان به سرعت در آن مشغول به فعالیت شد.
معایب دیسنترالند (MANA)
افراد دارای توکن بیشتر دارای رای بیشتر بوده و رای آن‌ها بسیار تاثیرگذارتر از بقیه خواهد بود.
‌ عدم سازگاری با گوشی‌های موبایل
بالا بودن هزینه گس تراکنش‌ها در دیسنترالند
فعلا تعداد تعاملات در این شبکه کم بوده اما انتظار رشد و توسعه بیشتری از آن می‌رود.
بهترین کیف پول‌های دیسنترالند (MANA)
اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که قصد نگهداری یا معامله ارز دیجیتال مانا را دارید، باید کیف پولی ایمن را انتخاب کنید. این کیف پول بهتر است امکان کنترل کلید خصوصی را برای کاربران فراهم کند. در زیر برخی از کیف پول‌های معتبر و ایمن ارز دیجیتال مانا را به شما معرفی می‌کنیم.decenterland

انواع کیف پول سخت افزاری دسنترالند
کیف پول ترزور (Trezor)
کیف پول لجر (Ledger)
انواع کیف پول موبایلی و دسکتاپ دسنترالند
کیف پول موبایلی اکسدوس (Exodus)
کیف پول دسکتاپ میست (Mist)
کیف پول موبایلی تراست ولت (Trust Wallet)
کیف پول موبایلی، دسکتاپ و تحت وب متامسک (MetaMask Wallet)

معماری شبکه دیسنترالند (MANA)
ارز دیجیتال مانا توسط بلاک چین اتریوم به عنوان یک فورک ایجاد شده که از استاندارد ERC20 استفاده می‌کند. یعنی از Smart Contracts برای فروش یا اجاره املاک و مستغلات استفاده می‌کنند.

مقایسه دسنترالند (MANA) با بیت کوین (BTC)
این مقایسه بین ارزهای دیجیتال مانا (MANA) و بیت کوین (BTC) به شما کمک می‌کند ارزش بالقوه مانا در آینده را بر اساس قیمت بیت کوین (BTC) و یا بالعکس تعیین کنید.

قیمت اکنون مانا ۳.۳۰ دلار است. در مقابل قیمت بیت کوین ۴۶.۹۹۴ دلار در حال حاضر (۱ ژانویه ۲۰۲۲) است. عرضه توکن‌های مانا ۲.۲ میلیارد است که ۱.۸ میلیارد از آن در حال حاضر در دسترس کاربران در حال گردش است. عرضه توکن‌های بیت کوین ۲۱ میلیون است. رتبه مانا ۲۹ بازار و بیت کوین اولین رتبه در بازار ارزهای دیجیتال را دارد. مانا در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شده در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال بوده و در تاریخ ۲۰۱۳ راه اندازی شده است.

mana

پیش بینی وضعیت آینده دسنترالند (MANA)
با مشارکت‌ها و توسعه‌هایی که این پلتفرم در برنامه کاری خود دارد، کاربران آن روز به روز در حال افزایش بوده و سرمایه گذاران بسیاری به سمت این پروژه سوق داده می‌شوند. با تحقق این شرایط ارز دیجیتال مانا می‌تواند رتبه جدید را در بازار ارزهای دیجیتال کسب نموده و ارزش قیمتی آن افزایش یابد.

جمع‌بندی
دسنترالند پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. دو توکن اختصاصی دارد. توکن LAND که از جمله توکن‌های غیرقابل تعویض است و توکن MANA که توکنی با استاندارد ERC20 است. این پروژه پروژه‌ای است که واقعیت مجازی را به صورت سه بعدی طراحی کرده و کاربران می‌توانند در آن شروع به خرید زمین و املاک کرده و یا محصولات و خدمات خود را به کاربران دیگر ارائه داده و با هم تعامل برقرار کنند. همچنین از این طریق به درآمدزایی برسند.

سوالات متداول
ویژگی‌های پروژه دسنترالند کدام است؟

در بازی دیسنترالند ۹۰۶۰۱ قطعه زمین وجود دارد که هر کدام دارای یک توکن لند قابل شناسایی هستند. در این جا هر کسی که تولید محتوا کرده و آیتم جدیدی ارائه دهد موقعیت بسیار عالی برای کسب درآمد را خواهد داشت. حاکمیت این پروژه به صورت غیرمتمرکز است و هر کاربر با توجه به میزان ارز دیجیتال مانایی که دارد می‌تواند در آن مشارکت کند.

چه صرافی‌هایی با ارز دیجیتال مانا سازگارند؟

صرافی‌های بسیاری از جمله بیت پین و بایننس و صرافی‌های دیگر با این رمزارز سازگار بوده و کاربران می‌توانند از طریق این پلتفرم‌ها به معامله ارز دیجیتال مانا بپردازند.منابع:

  • وب سایت ارز دیجیتال
  • وب سایت بیت پین