افزونه Really Simple SSL

فعال سازی آسان SSL با افزونه Really Simple SSL وردپرس
توسط :یزدان بدون دیدگاه افزونه وردپرس
فعال سازی SSL با افزونه Really Simple SSL بدون ضربه به سئو

افزونه Really Simple SSL

افزونه Really Simple SSL موضوع این مطلب است.

امروزه استفاده از پروتکل امتن SSL در بیشتر وب سایت‌ها رایج شده‌اند که البته این پروتکل بسیار از HTTP امن تر میباشد چرا که داده ها را به صورت کد شده ارسال می کند و گوگل هم به تازگی یکی از معیار های رتبه بندی سایت ها را استفاده از این پروتکل اعلام کرده است و با این حرکت گوگل وب سایت های بیشتر برای تغییر ادرس خود و استفاده از این پروتوکل رمز نگاری شده دست به کار شده اند اما اگر این عمل به درستی انجام نشود شما با تعداد زیادی از خطاهای ۴۰۴ در نتایج جستجوی گوگل وبمستر رو به رو خواهید شد.

که باعث ایجاد ضربه مهلکی در سئو وب سایت میشود چرا که تنها نصب ssl در هاست کافی نیست و شما باید تنظیمات دیگری نیز در وردپرس انجام دهید البته شما تنها با نصب افزونه Really Simple SSL و فعال سازی ان و دنبال کردن یکی دو مرحله بسیار ساده از وقوع تمامی اون مشکلات و خطا های ۴۰۴ جلو گیری خواهید کرد و وب سایت خود را به این تکنولوژی تجهیز خواهید کرد بدون اینکه اسیبی به سئو وب سایت شما زده شود و یا با مشکلی مواجه شوید

سه مرحله برای راه اندازی نوار سبز مرورگر با استفاده از افزونه Really Simple SSL

دریافت گواهینامه امن SSL


نصب و فعالسازی افزونه


فعالسازی SSL با یک کلیک

عواملی که این افزونه انجام میدهد

این افزونه مسائلی که وردپرس با SLL دارد مدیریت می کند.


تمام درخواست های ورودی به https ریدایرکت می شود. به صورت پیش فرض با وردپرس داخلی ریدایرکت میشود.


url وبسایت و url صفجه اصلی به https تغییر می کند.


محتوای ناامن شما از http به https تغییر میکند. البته به غیر از لینک هایی که به دامنه های دیگر متصل هستند.

مراحل نصب SSL در وردپرس

۱- دریافت و فعال سازی پروتکل SSL برای وردپرس

شما می‌توانید برای فعال‌سازی گواهی SSL در وردپرس از شرکت‌‏های ارائه دهنده هاستینگ کمک بگیرید و درخواست نصب آن را روی هاست خود داشته باشید. پس از این کار لازم است یک سری تغییرات در تنظیمات وردپرس خود انجام دهید.

یکی از مشکلاتی که بیشتر مدیران سایت‌‏ها پس از نصب SSL با آن مواجه‌اند، سبز نشدن گواهی SSL در مرورگر کاربر است. برای حل این موضوع به طور عادی شما باید یک سری تنظیمات را در سایت خود اعمال کنید، که ممکن است چند ساعت وقت شما را بگیرد. برای این منظور، راحت‌ترین و سریع‌ترین کار، استفاده از افزونه وردپرس Really Simple SSL است.


۲- نصب و استفاده از افزونه Really Simple SSL

ابتدا یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید و گواهینامه SLL را دریافت و نصب کنید. در مرحله بعد افزونه را نصب و فعالسازی کنید و اکنون شما با یک اخطار مواجه میشوید مبنی بر فعال کردن SSL، روی آن کلیک کنید و دوباره وارد شوید.

به همین راحتی ! نوار مرورگر سایت شما سبز شد.

  • Auto replace mixed content: با انتخاب این گزینه کلیه محتویات سایت نظیر تصاویر و فیلم‌‏ها و… از Http به Https تغییر می‌یابد.
    anable WordPress ۳۰۱ redirection to SSL: توسط این گزینه انتقال لینک‏‌های قدیمی به جدید، که براساس Https هستند، از نوع ریدایرکت ۳۰۱ می‌شوند. با این عمل لینک‌‏های قبلی از Http به Https بدون آسیب به سئو منتقل می‌شوند.
  • Enable 301 .htaccess redirect: این گزینه هم، همان کار گزینه بالا را انجام می‌دهد؛ با این تفاوت که شما با اضافه کردن یک سری کد به فایل، ریدایرکت ۳۰۱ را فعال می‌کنید. اگر شما گزینه بالا را فعال کرده باشید نیازی به انتخاب این گزینه نیست.
  • Enable javascript redirection to ssl: استفاده از این گزینه سبب انتقال تمام فایل‏‌های جاوا اسکریپت سایت به پروتکل Https می‌شود.
    Debug: اگر افزونه دچار مشکل شود با استفاده از این گزینه می‌توانید افزونه را ایراد‌یابی کنید.
    Stop editing the .htaccess file: اگر می‌خواهید از ویرایش فایل htaccess توسط پیشخوان وردپرس جلوگیری کنید، این گزینه را فعال نمایید.

نسخه ۳٫۰٫۵ نسخه وردپرس مورد نیاز

منبع:

http://joomlawd.com/fa/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-ssl-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D9%88%D9%86%D9%87-really-simple-ssl-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%B6%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A6%D9%88/

دیدگاه‌ خود را بنویسید