کلود ماین

چند وقتی هست که تب و تاب سایت های استخراج ابری یا کلود ماینینگ در ایران بالا گرفته و این سوال مطرح است که این سایت ها برای سرمایه گذاری و کسب درآمد معتبر هستند یا خیر و حتی ممکن است پروژه کلاهبرداری بصورت کلود ماین مطرح شود. در این مطلب به شرح این موضوع پرداخته میشود و نکاتی که قبل از سرمایه گذاری در کلود ماین ها باید به آن توجه شود را بررسی می کنیم.

متاسفانه برخی از افراد بدون داشتن علم و دانش کافی و فقط از طریق پیشنهاد دوستان و آشنایان خود، سرمایه خود را وارد این پروژه ها می کنند اما پس از مدتی این پروژه ها از دسترس خارج شده و سایت ها کلا بسته شده و سرمایه این افراد از دست می رود و راهی هم برای پیگیری قضایی ندارند!

کلود ماین پرو

کلود ماین پرو به آدرس وب سایت cloudminepro.com پروژه سرمایه گذاری است. این شرکت تاکنون هیچ گونه مجوزی برای فعالیت خود ارائه نکرده و مستنداتی در رابطه با فعالیت های حقیقی و مجازی آن وجود ندارد.

گلود ماین پرو در وبسایت خود و درباره خود اینگونه می نویسد:

گلود ماین پرو (CloudMine Pro) یک برنامه مالی مبتنی بر بلاک چین است. کلود ماین پرو برنامه مالی ترکیبی خودکار و نوآورانه با پل بین استخراج فارکس و بیت کوین است.ما به کاربران یک پلت فرم بلند مدت کاملاً عملیاتی ارائه می دهیم. هر کاربر می تواند درآمد خود را با طرح ارجاع ما افزایش دهد و ما از بهترین فناوری در استخراج بیت کوین استفاده می کنیم که باعث سود بیشتر می شود و همچنین یک استراتژی تجارت کم ریسک در بازارهای فارکس و بورس داریم.

کلودماین پرو, مدتی است با ادعای سرمایه گذاری در بازارهای مالی، املاک، رمزارز و فارکس در حال جذب سرمایه کاربران است. در طرح درآمدزایی شرکت کلود ماین از طرح باینری استفاده شده و افراد با عضوگیری و ایجاد تعادل در دست های خود قادر به دریافت پاداش خواهند بود. پاداش 5 تا 8 درصدی در ازاء معرفی افراد جدید و تعادل در دست ها به هر فرد پرداخت خواهد شد.
شگرد جذب عضو در این شرکت نیز همانند سایر طرح های پانزی ادعای پرداخت سود ثابت ماهیانه است ادعایی که با توجه به نوسانات بازار رمزارزها تا حدی غیرواقعی به نظر می رسد.

جذب سرمایه افراد در شرکت از طریق رمزارز تتر بوده و میزان سرمایه گذاری در طرح های آن از 25 تا 50 هزار دلار متغیر است و حق جایگاه جداگانه نیز باید پرداخت شود. در راستای جذب اعتماد، عوامل شرکت مدعی شده اند علاوه بر دو برابر شدن سرمایه افراد تنها پس از مدت 14 ماه از فعالیت، اصل سرمایه آنها نیز برگردانده خواهد شد؛ ادعایی که بازهم در تناقض با ماهیت پرریسک بازارهای سهام و سرمایه گذاری است.

اما نکته قابل توجه تبلیغات گسترده فعالان کلود ماین در شبکه های اجتماعی است. به نمایش گذاشتن ماشین های گران قیمت و کالاهای لوکس شگردی است که همانند شرکت های هرمی برای تشویق و ترغیب افراد به سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می دهند. پایه های عضوگیری شرکت کلودماین نیز بر مبنای همین برنامه قرار داده شده است.

دلایل پرریسک بودن سرمایه گذاری در کلود ماین پرو

 • برنامه سوددهی آن براساس طرح باینری است.
 • ادعای پرداخت سود غیرمتعارف
 • روش عضوگیری غیرمتعارف

دلایل پرریسک بودن سرمایه گذاری در کلودماین پرو است.


کلودماین در سایت خود اینگونه می نویسد:

قوانین کلودماین(منبع وبسایت کلودماین)

 1. جملات عمومی
  1.1. برای ثبت نام در سایت شرکت و سرمایه گذار شدن باید در زمان ثبت نام حداقل 18 سال سن داشته باشد. 1.2 کاربر بلافاصله پس از ثبت نام در وب سایت و پذیرفتن کلیه شرایط قرارداد به صورت خودکار وضعیت سرمایه گذار را دریافت می کند و به صلاحدید خود سرمایه گذاری می کند. 1.3 در صورتی که کاربر با هر یک از مفاد این توافق نامه مخالف باشد یا در مورد موارد خاصی شک دارد – ثبت نام باید خاتمه یابد. و اگر سرمایه گذاری کند یا آنچه را که می خواهد انجام دهد. 1.4. کلیه تراکنش های مالی انجام شده از طریق وب سایت شرکت محرمانه بوده و در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد گرفت. سرمایه گذار تنها پس از ثبت نام در وب سایت، امکان انجام تراکنش های مالی و استفاده از سایر خدمات شرکت را دارد.
 2. حقوق و وظایف شرکت
  2.1. این شرکت متعهد به استفاده از وجوه سرمایه گذار برای هدف مورد نظر خود و هدایت فعالیت واقعی در بازار فارکس است. ربات را و هر کجا که دوست دارد انجام دهید. 2.2. شرکت امنیت بودجه سرمایه گذار را در قبال سودهایی که در اختیار دارد تضمین می کند و متعهد به واریز و برداشت به موقع سود می شود، مگر در موارد استثنایی. سود شرکت 0.5 تا 1 درصد است. 2.3 شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال نقص فنی در سیستم های پرداخت الکترونیک ندارد. تراکنش‌های مالی مرتبط با واریز و برداشت وجه به حساب سیستم‌های پرداخت الکترونیک غیرقابل برگشت و نهایی است. 2.4 CME مسئولیت تراکنش های نادرست با وجوه و حساب های مالی نادرست را بر عهده نمی گیرد. 2.5. شرکت مسئول حفظ محرمانه بودن اطلاعات شخصی ارائه شده توسط سرمایه گذار است.
 3. حقوق و وظایف سرمایه گذار
  3.1 سرمایه گذار در تکمیل فرم ثبت نام، مسئولیت صحت اطلاعات ارائه شده را شخصاً بر عهده دارد و در صورت نادرست بودن اطلاعات، مسئولیت آن بر عهده سرمایه گذار است. 3.2 سرمایه گذار موظف است هر تراکنش را در حساب مالی خود بررسی کند. در صورت شناسایی هرگونه عدم اطمینان یا عدم توافق، سرمایه گذار می تواند از پشتیبانی CME درخواست پشتیبانی کند. 3.3 کلیه خدمات ارائه شده توسط شرکت صرفاً به منظور سرمایه گذاری توسط سرمایه گذار استفاده می شود. 3.4 سرمایه گذار با پردازش اطلاعات شخصی مطابق با مفاد قانون موافقت می کند.
 4. کاهش ریسک
  4.1 شرکت خطرات انجام عملیات در بازار ارز را به حداقل می رساند. علاوه بر این، خطرات مرتبط با استفاده از یک سیستم مبادلات تجاری مبتنی بر اینترنت شامل خطرات مرتبط با خرابی سخت افزاری یا نرم افزاری احتمالی است.
 5. اعلامیه حق چاپ
  5.1. وب سایت cm-enterprise.net (www.cm-enterprise.net)، کلیه اطلاعات و خدمات میزبانی شده متعلق به شرکت است و توسط حق چاپ محافظت می شود. 5.2 سرمایه گذار به دلیل نقض حق چاپ (آسیب رساندن به وب سایت، کپی محتوا و غیره) تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. حساب وی با وجوه موجود در حساب شخصی وی مسدود خواهد شد.
 6. چرخه های مقاومت وصف ناپذیر
  6.1. نکته مهم: برای مدت زمان نیروهای غیر قابل تقسیم (تغییر قوانین، بلایا، وضعیت نظامی و غیره)؛ شرکت حق تعلیق فعالیت های خود را برای مدت نامحدود دارد. چنین شرایطی نمی تواند تحت تأثیر شرکت و سرمایه گذار باشد. 6.2. شرایط نیروی تفکیک ناپذیر حاکی از عدم امکان انجام هرگونه معامله و تراکنش مالی در حالت استاندارد است.
 7. معرفی اصلاحات و الحاقات
  7.1. قوانین قابل اجرا و شرایط قرارداد توسط مدیریت پروژه قابل بررسی است. 7.2. مدیریت این حق را دارد که در هر زمان تغییرات و اضافات ایجاد کند. اضافات و تغییرات در این بخش منتشر شده و بلافاصله پس از اعلام آنها لازم الاجرا می باشد. 7.3. به منظور آگاهی از تغییرات احتمالی، توصیه می کنیم به صورت دوره ای این بخش را مرور کنید.
 8. خاتمه همکاری
  8.1. خاتمه همکاری بین شرکت و سرمایه گذار ممکن است توسط هر یک از طرفین آغاز شود. 8.2. شرکت حق دارد در صورت تخطی از شرایط و ضوابط قرارداد به صورت یکجانبه همکاری با سرمایه گذار را قطع کند. 8.3. سرمایه گذار در صورت تصمیم به توقف فعالیت سرمایه گذاری خود در شرکت می تواند قرارداد را فسخ کند.
 9. طرح ترتیب
  9.1. حل تعارض بین شرکت و سرمایه گذار باید در قالب مذاکرات یا مطابق با آن انجام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید