افزونه AMP

افزونه ای ام پی (AMP) وردپرس، فرآیند ایجاد نشانه‌گذاری معتبر را تا حدامکان خودکار می‌کند، در واقع این افزونه به کاربران اجازه می‌دهد، گردش‌های کاری استانداردی را که در وردپرس به آن عادت کرده‌اند را دنبال کنند.

ای ام پی AMP ابزار قدرتمندی است که بسیاری از بهینه‌سازی‌ها و بهترین شیوه‌ها را به‌طور خودکار در سایت شما اعمال می‌کند و دستیابی به تجربه صفحه خوب برای بازدیدکنندگان را برای شما آسان‌تر می‌کند. افزونه رسمی AMP که توسط تیم AMP پشتیبانی می‌شود، به سادگی قدرت AMP را به سایت وردپرس شما اضافه می‌کند و به طور یکپارچه با جریان انتشار عادی یکپارچه می‌شود و امکان استفاده از پوسته‌ها و افزونه‌های موجود را فراهم می‌کند.

مجموعه age Experience (PX) مجموعه‌ای از سیگنال‌های رتبه‌بندی است—شامل Core Web Vitals (CWV)—اندازه‌گیری تجربه کاربر از تعامل با یک صفحه وب.

ویژگی های افزونه AMP

ویژگی‌های کلیدی این افزونه

فرآیند ایجاد نشانه‌گذاری معتبر AMP را تا حد امکان خودکار کنید، به کاربران اجازه می‌دهد، گردش‌های کاری استانداردی را که در وردپرس به آن عادت کرده‌اند، دنبال کنند.
ابزارهای اعتبارسنجی مؤثر را برای کمک به کاربران برای مقابله با ناسازگاری‌های AMP، از جمله مکانیسم‌هایی برای شناسایی، مطابق‌سازی، و حل‌کردن مشکلات ایجاد شده توسط خطاهای اعتبارسنجی فراهم کنید.
پشتیبانی توسعه ارائه دهید تا ساخت اجزای اکوسیستم سازگار با AMP و ساخت وب‌سایت‌ها و راه‌حل‌هایی با سازگاری داخلی AMP برای توسعه‌دهندگان وردپرس آسان‌تر شود.
از ارائه صفحات AMP پشتیبانی کنید تا صاحبان سایت بتوانند از مزایای تغییر مسیر تلفن همراه، پیوند AMP به AMP و تولید AMP بهینه‌شده به طور پیش‌فرض (از طریق درگاه پی‌اچ‌پی AMP Optimizer) آسان‌تر استفاده کنند.
برای بخش‌هایی از سازندگان وردپرس راه حل کلید در دست ارائه کنید تا بتوانند بدون در نظر گرفتن تخصص فنی یا در دسترس بودن منابع، از صفر به انتشار صفحات AMP در کمترین زمان ممکن برسند.
افزونه رسمی AMP برای وردپرس ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می‌کند تا سایت‌های وردپرسی را برای کاربر بسازید، سایت‌هایی که سریع، زیبا، امن، جذاب و در دسترس هستند. به کاربر سایت، تجربیاتی ارائه می‌دهد، که او را خوشحال کرده و باعث افزایش تعامل او می‌شود. بنابراین موجب موفقیت سایت شما می‌شود. برخلاف تصور رایج، که AMP فقط برای سایت‌‌ها در تلفن همراه است (دیگر به معنای صفحات موبایل سریع نیست!)، یک چارچوب اجزا وب کاملاً پاسخگو است. به این معنی که شما می‌توانید، برای کاربران خود در دستگاه‌های تلفن همراه و دسکتاپ تجربه استفاده از AMP را ارائه دهید.

مخاطب پلاگین AMP:
این افزونه هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران غیر توسعه‌دهنده قابل استفاده است:

اگر یک برنامه‌نویس یا کاربر با دانش فنی هستید، می‌توانید از ابزارهای توسعه‌دهنده پیشرفته ارائه‌شده توسط افزونه AMP برای رفع مشکلات اعتبارسنجی سایت‌تان و رسیدن به سازگاری کامل با AMP استفاده کنید.
اگر یک برنامه‌نویس یا کاربر با دانش فنی نیستید، یا نمی‌خواهید با مشکلات اعتبارسنجی و وظایف توسعه سر و کار داشته باشید، افزونه AMP به شما امکان می‌دهد تا سایت‌های کاملاً سازگار با AMP را با پیکربندی‌های مختلف با استفاده از مزایای سازگار با AMP جمع‌آوری کنید. اجزاء. این افزونه به شما کمک می‌کند تا با حذف نشانه‌گذاری نامعتبر AMP در مواردی که امکان آن وجود دارد، یا به طور کلی افزونه‌های ناسازگار با AMP در صفحات AMP، با مشکلات اعتبارسنجی مقابله کنید.
نکته اصلی این است که صرف نظر از تخصص فنی شما، افزونه AMP می‌تواند برای شما مفید باشد.

حالت‌های الگو
افزونه رسمی AMP به صاحبان سایت این امکان را می‌دهد تا AMP را به روش‌های مختلف به کاربران خود ارائه دهند که به آنها حالت‌های الگو گفته می‌شود: استاندارد، انتقالی و خواننده. تفاوت آن‌ها از نظر تعداد پوسته‌های استفاده شده (یک یا دو) و تعداد نسخه‌های سایت (غیر AMP، AMP) است. هر حالت الگو ارزش پیشنهادی خود را دارد و نیازهای سناریوهای مختلف در اکوسیستم بزرگ و متنوع وردپرس را برآورده می‌کند. در همه موارد، افزونه AMP تا حد امکان از تولید خودکار صفحات AMP و همچنین معتبر نگه داشتن گزینه انتخاب شده AMP پشتیبانی می‌کند. به طور خلاصه، حالت‌های قالب موجود به شرح زیر است:

حالت استاندارد: این حالت الگو، ایده‌آل است، زیرا تنها یک پوسته برای ارائه درخواست‌ها و یک نسخه از سایت شما وجود دارد: نسخه AMP. علاوه بر این که تمام سایت شما را AMP-first می‌کند، در کاهش هزینه‌های توسعه و نگهداری موثر است. این حالت بهترین انتخاب برای سایت‌هایی است که پوسته و افزونه‌های استفاده‌شده در سایت کاملاً با AMP سازگار هستند. همچنین اگر برخی از مؤلفه‌ها با AMP سازگار نباشند، اما صاحب سایت منابع یا دانش لازم برای تعمیر آن‌ها را داشته باشد، گزینه خوبی است. ویترین سایت‌های ما را با استفاده از حالت استاندارد ببینید.

حالت انتقالی: در این حالت نیز از یک پوسته استفاده می‌شود، اما می‌تواند دو نسخه از هر صفحه وجود داشته باشد: AMP و غیرAMP. پوسته‌ی فعال، برای ارائه نسخه‌های AMP و غیرAMP از یک URL مشخص، استفاده می‌شود. اگر سایت از پوسته‌ای استفاده می‌کند که کاملاً با AMP سازگار نیست، اما تفاوت‌های عملکردی بین صفحات AMP و غیرAMP قابل قبول است (به دلیل تخریب برازنده)، این حالت انتخاب خوبی است. در این حالت، کاربرانی که از طریق دستگاه‌های تلفن همراه به سایت دسترسی پیدا می‌کنند، می‌توانند نسخه AMP را دریافت کنند و تجربه بهینه‌سازی شده‌ای داشته باشند، که ظاهر و احساس نسخه غیرAMP را نیز حفظ می‌کند. ویترین سایت‌های ما را با استفاده از حالت انتقالی بررسی کنید.

حالت خواننده: در این حالت دو پوسته متفاوت وجود دارد. یکی برای صفحات AMP و دیگری برای صفحات غیرAMP. بنابراین دو نسخه از سایت نیز وجود دارد. این حالت ممکن است زمانی انتخاب شود، که سایت از یک پوسته ناسازگار با AMP استفاده می‌کند، اما سطح ناسازگاری‌ها، به طور عمده بدون تخریب برازنده است. همچنین اگر اطلاعات فنی زیادی ندارید (یا نمی‌خواهید با ناسازگاری‌ها سر و کار داشته باشید)، و بنابراین گردش‌های کاری ساده و قوی می‌خواهید، که به شما امکان استفاده از AMP با کمترین تلاش را بدهد، این گزینه انتخاب خوبی است.

بسته به ویژگی‌های سایت و نقش شما، حالت‌های مختلفی در سناریوهای مختلف توصیه می‌شود. همانطور که پلاگین را پیکربندی می‌کنید، بر اساس ارزیابی آن از پوسته و افزونه‌های استفاده‌شده در سایت شما، حالتی را که ممکن است برای شما بهترین باشد، پیشنهاد می‌کند. و مستقل از حالت استفاده شده، می‌توانید تمام یا تنها بخشی از سایت خود را به عنوان AMP ارائه دهید. این به شما انعطاف‌پذیری لازم را برای شروع تدریجی فعال کردن AMP در سایت خود، می‌دهد.

اکوسیستم AMP
امروزه می‌توان با استفاده از اکوسیستم روبه‌رشد پوسته‌ها و پلاگین‌های سازگار با AMP، سایت‌های با ظاهری عالی (قدرت گرفته از افزونه AMP) آماده کرد. در این زمینه، افزونه AMP به عنوان هماهنگ‌کننده فرآیند کلی ایجاد و انتشار محتوای AMP عمل می‌کند. این افزونه به عنوان یک اعتبارسنجی و اعمال‌کننده، علاوه بر اینکه دسترسی به تجربه AMP را به آسانی فراهم می‌کند، حفظ آن را نیز با اطمینان ایجاد می‌کند.

بسیاری از توسعه‌دهندگان پوسته و افزونه‌های محبوب، تلاش کرده‌اند تا از پلاگین رسمی AMP پشتیبانی کنند. اگر از پوسته‌ای مانند Astra یا Newspack استفاده می‌کنید، یا اگر از افزونه‌هایی مانند Yoast یا WP Forms استفاده می‌کنید – آن‌ها کاملاً کار خواهند کرد! می‌توانید فهرست رو به رشد تم‌ها و افزونه‌های آزمایش‌شده را ببینید.

توسعه AMP
اگرچه از اجزای وردپرس سازگار با AMP، اکوسیستم رو به رشدی وجود دارد، اما تا سازگاری حداکثری AMP در اکوسیستم، زمان نیاز است. اگر یک توسعه‌دهنده هستید یا منابع لازم برای پیگیری پروژه‌های توسعه را دارید، ممکن است در برخی موارد بخواهید افزونه یا پوسته‌ای سفارشی، برای پاسخگویی به نیازهای خاص خود توسعه دهید. پلاگین رسمی AMP می‌تواند با ارائه ابزارهای توسعه‌دهنده قدرتمند و موثر که فرآیند توسعه AMP را همانطور که در وردپرس انجام می‌شود، برای شما روشن کند. بنابراین این افزونه کمک بزرگی به شما می‌کند. این شامل مکانیسم‌هایی برای جزئیات دلایل اصلی مشکلات اعتبارسنجی، فضای متنی برای درک درست آن‌ها و روش‌هایی برای مقابله با آن‌ها در طول فرآیند دستیابی به سازگاری کامل AMP است.

روش استفاده از افزونه AMP

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این افزونه و شروع به استفاده از قابلیت‌های آن برای تقویت گردش کار انتشار AMP، سایت رسمی محصول پلاگین AMP را بررسی کنید. اگر توسعه‌دهنده هستید، به شما توصیه می‌کنیم همراه را دنبال کنید یا به توسعه این افزونه در گیت‌هاب کمک کنید.

یک صفحه پرسش‌های متداول و مستندات گسترده، برای کمک به شما در شروع هر چه راحت‌تر در سایت ای ام پی موجود است.

اما اگر به کمک نیاز دارید، می توانید در تالار گفتمان پشتیبانی افزونه و همچنین از طریق مشکلات گیت‌هاب (برای اشکالات فنی و درخواست‌های مربوط به قابلیت و ویژگی‌ها) از پشتیبانی این افزونه استفاده نمایید و اکوسیستم خبره AMP پررونق در صورت نیاز به پشتیبانی تجاری، فریلنسرهای مستقلی برای آژانس‌های درجه یک سازمانی شما دارد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید