فیلدهای سفارشی وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس به نویسندگان پست اجازه دهد تا فیلدهای سفارشی را به یک پست اختصاص دهند. این اطلاعات اضافی دلخواه به عنوان متا دیتا یا ابرداده شناخته میشود.

چگونگی استفاده از فیلدهای سفارشی وردپرس

وردپرس این قابلیت را دارد که به نویسندگان پست اجازه دهد تا فیلدهای سفارشی را به یک پست اختصاص دهند. این اطلاعات اضافی دلخواه به عنوان متا دیتا (ابرداده) شناخته می شود . این متا دیتا (ابرداده) می تواند شامل بیت هایی از اطلاعات باشد مانند:

 • حالت: شاد
 • در حال خواندن: سیندرلا
 • گوش دادن به: راک در سراسر ساعت
 • آب و هوا: گرم و مرطوب

با مقداری کدگذاری اضافی، می توان به اقدامات پیچیده تری دست یافت، مانند استفاده از ابرداده برای ذخیره تاریخ انقضا برای یک پست.

ابرداده با جفت های کلید/مقدار مدیریت می شود . کلید نام عنصر فراداده است . مقدار اطلاعاتی است که در لیست فراداده در هر پست فردی که اطلاعات با آن مرتبط است ظاهر می شود.

کلیدها را می توان بیش از یک بار در هر پست استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر دو کتاب مختلف می‌خوانید (شاید یک کتاب فنی در محل کار و یک کتاب داستانی در خانه)، می‌توانید یک کلید «خواندن» ایجاد کنید و از آن دو بار در یک پست استفاده کنید، یک بار برای هر کتاب.

در اینجا نمونه ای از این است که این اطلاعات ممکن است در پست شما به نظر برسد:در حال خواندن : کالوین و هابز
حال و هوای امروز : شاد و شاد

استفاده

بر اساس مثال بالا، بیایید دو فیلد سفارشی اضافه کنیم، یکی به نام “در حال خواندن” و دیگری “حالت امروز”. لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید تا این اطلاعات را با استفاده از فیلدهای سفارشی به یک پست اضافه کنید.

 1. اگر قبلاً از آنها استفاده نشده باشد، گزینه های Custom Fields در صفحه های ویرایش پست و صفحه به طور پیش فرض پنهان می شوند. با استفاده از ویرایشگر Block، روی دکمه سه نقطه در بالای نوار کناری سمت راست کلیک کنید و برای فعال کردن آن به گزینه‌ها بروید . (اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، گزینه های صفحه را بررسی کنید ).
 2. پس از اینکه پست خود را نوشتید، به قسمتی با عنوان فیلدهای سفارشی بروید .
 3. برای ایجاد یک فیلد سفارشی جدید به نام “در حال خواندن”، متن “در حال خواندن” (بدون نقل قول) را در قسمت ورودی متن با عنوان نام وارد کنید .
 4. اکنون باید به کلید جدید ایجاد شده (“در حال خواندن”) یک مقدار اختصاص داده شود ، که در مورد ما نام کتابی است که در حال حاضر خوانده می شود، “کالوین و هابز”. «Calvin and Hobbes» را در قسمت Value ، دوباره بدون نقل قول تایپ کنید.
 5. روی دکمه Add Custom Field کلیک کنید تا این اطلاعات سفارشی برای آن پست ذخیره شود.
فیلدهای سفارشی

برای افزودن “حالت امروز” خود، این روند را تکرار کنید و “حالت امروز” را به کلید و شرح حال خود را در کادرهای متنی مقدار اضافه کنید و روی Add Custom Field کلیک کنید تا این اطلاعات با پست ذخیره شود.

در پست بعدی خود، می توانید یک کتاب و حال و هوای جدید به ابرداده خود اضافه کنید. در بخش Custom Fields ، کلید اکنون دارای یک لیست کشویی با فیلدهای سفارشی وارد شده قبلی است. «در حال حاضر در حال خواندن» را انتخاب کنید و سپس کتاب جدیدی را که در حال خواندن آن هستید با مقدار وارد کنید . روی افزودن فیلد سفارشی کلیک کنید و سپس این روند را برای افزودن “حالت امروز” تکرار کنید.

شما فقط باید یک بار یک “KEY” جدید ایجاد کنید ، پس از آن می توانید در صورت تمایل، برای هر پست یک مقدار به آن کلید اختصاص دهید. همچنین می توانید برای یک پست بیش از یک مقدار به یک کلید اختصاص دهید. این برای افرادی که همزمان بیش از یک کتاب می خوانند مفید خواهد بود.

نمایش فیلدهای سفارشی

برای نمایش فیلدهای سفارشی برای هر پست، باید از یک تگ قالب استفاده کنید که تم شما را سفارشی می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد آن، لطفا به:

 • the_meta () – تگ الگو که به طور خودکار تمام فیلدهای سفارشی یک پست را فهرست می کند.
 • get_post_custom() و get_post_meta() – یک یا تمام ابرداده های یک پست را بازیابی می کند.
 • get_post_custom_values() – مقادیر یک فیلد پست سفارشی را بازیابی می کند.
 • برچسب های قالب – صفحه راهنمای توسعه دهندگان تم وردپرس در برچسب های قالب

می‌توانید افزونه‌ای را نصب کنید که فیلدهای سفارشی را با جستجوی « فیلدهای سفارشی » در فهرست افزونه‌ها مدیریت می‌کند.

منبع: